O stronie

Strona prezentuje opinie i oceny o najpopularniejszych produktach reklamowanych w radiu, telewizji, prasie i internecie. Staramy się obiektywnie podchodzić do każdego towaru i znajdywać w nim plusy i minusy.

Informacje zawarte na stronie tworzone są na podstawie danych uzyskanych od producentów, oraz na podstawie komentarzy w internecie.

Ze strony uokik

Prawie 1,5 tys. przedsiębiorców oraz izb ich zrzeszających znalazło w skrzynkach mailowych przygotowany przez UOKiK pakiet informacji dotyczący nowych przepisów. Bowiem 25 grudnia wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta. Zmieniają się zasady dotyczące sprzedaży przez Internet, na pokazach, prezentacjach, a także w sklepach tradycyjnych.
Inspekcja Handlowa od października 2013 do czerwca 2014 roku w całej Polsce sprawdzała jakość i oznakowanie najtańszych produktów spożywczych. Kontrolerzy zawitali do sklepów osiedlowych, hiper- i supermarketów, dyskontów i hurtowni. Zbadali prawie 3 tyś produktów, kwestionując 20 proc. (610 partii) ze względu na niewłaściwe oznakowanie i 13 proc. (107 partii) ze względu na niską jakość.
Jeśli chodzi o zakupy w internecie, najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta zgody na zawarcie umowy na odległość przedsiębiorca jest zobowiązany podać mu informacje o podstawowych cechach świadczenia oraz sposobie porozumiewania się z klientem,