Dieta białkowa OXY.

dieta oxy


Jeśli już pogodziłeś się z faktem, że dieta Montignaca nie jest dla Ciebie, nie spoczywał na laurach. na horyzoncie mamy nową dietę, która na pierwszy rzut oka wygląda...smakowicie. Pytanie zasadnicze to, czy działa?


Dieta OXY na pewno podbije serca wielu osób ponieważ już w pierwszym tygodniu sprzedaży zajęła trzecie miejsce w rankingu diet. Wszystko przez to, że dokładnych wytycznych co do stosowania diety nie otrzymamy bezpłatnie. Zanim zapłacimy warto wiedzieć, że sukcesu nikt wcale nam nie gwarantuje.

Na czym polega dieta OXY?

Dieta OXY to dieta proteinowa, której zasady są bardzo podobne do diety Dukana. OXY została jednak ulepszona przez dietetyków, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na organizm tak, jak dieta białkowa Dukana. Dieta OXY to trójfazowy system odchudzania, dzięki któremu, można skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony za pośrednictwem której można zakupić gotowy jadłospis, dieta bazuje na klasycznej diecie białkowej, ale została ulepszona, dzięki temu nie niszczy nerek i wątroby.

Etapy diety OXY

Najpierw wprowadzamy do jadłospisu produkty, które powodują detoks organizmu. W czasie pierwszego tygodnia posiłki opierają się przede wszystkim na białku zwierzęcym i celem tego etapu jest spalenie tkanki tłuszczowej. W drugim tygodniu do diety musimy włączyć do jadłospisu białko roślinne, zaś a w trzecim tygodniu przechodzimy przez fazę stabilizacji.Pierwszy etap diety jest bardzo podobny do potępionej diety Dukana. Jednak okres spożywania samych protein został ograniczony tylko do 2 tygodni i że wywołają one działania niepożądane, jest znikome. Poza tym trzeci etap diety dostarcza odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych, które są niezbędne do zaspokojenia potrzeb żywieniowych.
Mimo, że drugi etap ma gwarantować spalanie, to trzeba zauważyć, że początkowo nasz organizm wcale nie spala tkanki tłuszczowej a glikogen zmagazynowany w mięśniach i wątrobie. Zatem jest to mała nieścisłość w promocji diety, bo spalanie tłuszczów następuje najwcześniej po ok. 2 tygodniach stosowania diety.

Dietetycy podkreślają, że szybki spadek wagi na początku diety nie jest wynikiem spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej, lecz cukru zapasowego, magazynowanego w wątrobie i mięśniach szkieletowych.
Należy pamiętać, że zbyt duża podaż białek skutkuje zaburzeniami metabolizmu i w efekcie rozwinięciem się zmian miażdżycowych.

Strona nie jest źródłem wiedzy medycznej, w związku z czym przed skorzystaniem z zawartych w nim porad zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem.